text mail tisk
Pošli kamarádovi odkaz na stránku

       
      Barka má nové webové stránky!
      www.divadlobarka.cz
       
     

Netuším, co bychom dělali, když by nebylo Barky. V Brně ani v jeho okolí neexistuje pro soubor s těžce tělesně postiženými herci žádná alternativa. Nenastudovali bychom už desítky her, nezlepšovali bychom se, nepřesvědčili bychom sami sebe ani diváky, že Divadlo Járy Pokojského stojí vidět ne kvůli tomu, že někteří herci jsou na vozíku, ale protože jsou zkrátka dobří.“

Michael Vidura, principál Divadla Járy Pokojského

"Nabízíme možnost kulturu nejen sledovat, ale také tvořit."

Komorní divadelní scénu s bezbariérovým přístupem na jeviště i do hlediště provozuje Liga vozíčkářů jako motivační prostor pro menšinové, integrované, amatérské a studentské kulturní aktivity. V našich prostorách se potkávají lidé postižení i zdraví a podle svých zájmů navazuji kontakty a spolupracují.

Barka v číslech

Divadelní sál a jeho příslušenství s kapacitou 150 diváckých míst a jevištěm 9x9 metrů slouží svým zázemím zhruba 40 souborům ročně. Celoroční provoz amatérského alternativního divadelního prostoru umožnil zrealizovat během roku 2012 celkem 82 představení a 1060 hodin zkoušek. Prah divadla překročilo celkem 7719 diváků. Na prknech Barky hrají amatérské i poloprofesionální soubory, integrované soubory, kde hrají či tančí lidé s postižením, odehrávají se tu přednášky, koncerty, festivaly v několika jazycích. Dlouhou dobu se zde realizovala představení Komorní opery HF JAMU.

Najdete nás

Divadlo sídlí v ulici Svatopluka Čecha 35a, Brno-Královo Pole.

  • tramvajová zastávka Husitská (linka č. 1 a 6)
  • autobusová a trolejbusová zastávka Charvatská (č. 32 a 67)


Zvětšit mapu

Jsme i na facebooku! Buďte s námi ve spojení a neunikne vám ani jedna premiéra!

 
 
 
© ligavozic.cz, 2012 Nahoru