text mail tisk
Pošli kamarádovi odkaz na stránku

Software pomůže stovkám lidí

Firma Autodesk se rozhodla podpořit projekt S Ligou proti bariérám. Věnovala nám bezplatně program pro architekty a stavební inženýry (software Building Design Suite Premium 2015) v hodnotě 201 115 Kč. Díky tomuto kroku tak získá naše specialistka na odstraňování bariér v domácnosti, na úřadech i ve firmách kvalitní nástroj, který jí umožní navrhnout nejlepší řešení. Nejlepší řešení toho, jak odstranit schody, prahy, zvětšit prostory, nájezdy... Její pomoc oceňují hlavně lidé, kteří se kvůli nemoci či úrazu dostali zčistajasna do úzkých a potřebují upravit byt, aby mohli dál žít doma, podle svých představ a pokud možno nezávisle. A to je přece krásné!

“Jsem potěšen, že již můžete pracovat s našim novým balíkem sw produktů. Velmi s cením toho, že Autodesk může podporovat takové projekty, jako je ten Váš.” M.Svoboda, Autodesk

Bezpečí nade vše

V loňském roce se Liga vozíčkářů stala terčem vloupání dvakrát. Škoda velká, rozčarování značné, bezmocnost stoupající. Jak se bránit dalším útokům, které okrádají zaměstnance, ale hlavně klienty Ligy? Společně s rekonstrukcí jsme začali přemýšlet i o tom, jak nové prostory zabezpečit.

Nezůstali jsme v tom sami, pomohla nám firma Kelcom. Díky této společnosti, která se zabývá zabezpečovacími a elektronickými systémy, jsme získali zdarma bezpečnostní kameru, která monitoruje prostor u vchodu. V listopadu jsme měli velmi milou návštěvu techniků, kteří nám do chodby tento přístroj nainstalovali. Od té doby je vždy jasné, kdo do objektu vstupuje a kdo z něj také vychází.


Děkujeme firmě Kelcom za velkou podporu, protože nám tímto věcným darem pomohla k jistotě a pocitu bezpečí. A to je v naší práci, kdy často řešíme každou korunu a o to víc nás bolí krádež sponzorských darů a příspěvků do veřejné sbírky, velice důležité.

Díky firmě Siemens bude hercům i divákům příjemně teplo

Zaměstnanci firmy Siemens a Bezbariérové divadlo Barka - to je příklad výborné spolupráce. A to hned v několika formách.

Na zaměstnaneckém a zákaznickém večírku vybral Siemens tolik peněz, aby nám zaplatil nový plynový kotel pro vytápění obrovských prostorů jeviště, zázemí pro herce, hlediště, technických prostor i toalet. Ročně nás vytápění Barky přišlo na 130 tisíc korun, nyní budeme vytápět úsporně a levněji.

Zaměstnanci firmy Siemens nám ale v Barce pomohli i jinak. V divadle je pořád co dělat. Kulisy se časem oprýskají, řady sedadel potřebují opravit, je potřeba srovnat haldy kostýmů. V tu chvíli nastoupili dobrovolníci ze Siemensu a věnovali jeden pracovní den Barce. Udělali velký kus práce.

Spolupráce se završila tehdy, když jsme mnohé z dobrovolníků potkali v hledišti na některém ze zhruba stovky představení, které se na pódiu Barky ročně odehrávají. Člověk už pak nesedí na činohře, tanečním kuse či na zpěvohře jen jako divák, ale jako ten, který má na kulturním zážitku taky svůj podíl.

Děkujeme.

Zaměstnanci firmy Norgren pomohli Josefovi získat fenku Báru

Společnost Norgren, která vyrábí ...., nám pomohla významnou finanční pomocí do běžného rozpočtu Ligy vozíčkářů. Taková pomoc je nedocenitelná, protože jak jistě ví podnikatelé nejlíp, provoz tak velké organizace, jako je Liga, spolkne velkou sumu peněz. A právě na tento účel dotace z veřejných zdrojů nejsou.

Čeho jsme si neméně vděční, zaměstnanci Norgrenu uspořádali benefiční knižní bazar, na kterém vybírali peníze na výcvik asistenčních psů. Pomohli tak klinetovi Josefovi získat asistenční fenku Báru. Nezáleželo na postavení ve firmě či na výši platu, každý přispíval do kasičky tolik, kolik mohl. S firmou Norgren budeme nadále v kontaktu. Připravujeme pro jejich zaměstnance zajímavé aktivity a chceme tak poděkovat za jejich podporu.

Josef totiž zápasí s roztroušenou sklerózou. Jeho tělo ho už vůbec neposlouchá. S pomocí asistenční fenky nebude závislý na přítomnosti rodinných příslušníáků. Bude se moct pohybovat po městě či v přírodě sám. Fenka mu bude otvírat, podávat spadené věci, ruku mu bude po křeči vracet na ovládání elektrického vozíku. A taková pomoc je k nezaplacení. Děkujeme.

Věcný dar, který potěšil už desítky lidí

Veliký dík si zaslouží i nakladatelství Listen , které nám před časem věnovalo zásobárnu krásných knih. I když se nejedná o nezbytnou kompenzační pomůcku, dárek v podobě povídkových příběhů slavných českých autorů už potěšil mnohé výáherce našich soutěží, mnohé klienty. Díky nakladatelství Listen můžeme odměnit naše dobrovolníky, stálé klienty, členy Ligy vozíčkářů, stálé čtenáře časopisu Vozíčkář atd. Není nad to udělat radost jen tak.

Naučte nás, co umíte

Takové heslo si vzali k srdci například zaměstnanci IT společnosti SAP. Naučili naše zaměstnance, jak ovládat power point nebo grafické programy. Díky jejich času a výbornému školení nemusíme platit externího grafika kvůli jednoduché úpravě letáku nebo vizitek. Díky jejich času budeme mít na propagačních materiálech i v časopisu Vozíčkář pěkné, jasné i ostré fotky. Nebude problém vytvořit koláž nebo PFko pro naše příznivce. Můžeme tyto znalosti předat zase dál - našim klientům či přátelům.

© ligavozic.cz, 2012 Nahoru