Zákulisí, pohádky pro děti a start narozeninových oslav
10.09.2014

Hra světel a hudby. Nenechte si ujít podívanou, která se jen tak neopakuje. Věž Barky se rozzáří různými barvami, z balkonu u věže zahraje žesťové kvarteto Za rohem (hornisté), atmosféru večerního představení doplní i bubny, mlha - zkrátka efektní i umělecký zážitek. Závěr Erbovních slavností bude nezapomenutelný. Přijďte se pokochat noční scenérií a zahajte tak oslavy 20 let existence naší milé BARKY!

Program

14-18 hod. Světelný a zvukový workshop – možnost vyzkoušet práci divadelního technika
(reflektory, zvukové kulisy), sehrát improvizované scénky
16 hod. Jen počkej, hlemýždi! Veselá pohádka pro malé i velké se zvířecími hrdiny v podání integrovaného souboru Divadla Járy Pokojského
21.45 hod. Světelný koncert „Barka“ - světelná show na zdech divadla Barka s hudebním doprovodem

Tisková zpráva

Nejen na Slovanském náměstí bude 13. září při Erbovních slavnostech na co koukat. Zajímavý program a své brány dokořán otevírá i divadlo Barka a láká všechny, koho baví jevištní umění i jeho zákulisí. Po celý den budou v Barce (ulice Svatopluka Čecha, budova Československé církve husitské) světelné workshopy, kdy si budou moct zájemci vyzkoušet práci osvětlovače a zvukového technika. „Je to jedinečná příležitost, návštěvníci si osahají technický pult a zároveň si budou moct vyzkoušet rozličné kostýmy. Těšíme se na improvizované scénky, které můžou na prknech divadla vzniknout,“ pozvala k návštěvě ředitelka divadla Zdeňka Vlachovská.


Pro děti budou po celý den připravené v pravidelném intervalu krátké pohádky a scénky v podání integrovaného souboru. V Barce totiž vystupují i herci a tanečníci s různými formami zdravotního postižení. Tyto soubory (např. Cyranovy boty) se představí i na pódiu na náměstí v programu Erbovních slavností. Nejen, že se těší na diváky, ale mají k tomu i další důvod – odstartují tak dvacetileté výročí Barky. „K těmto letošním kulatinám divadlu věnujeme i nové logo, vizuál a hlavně říjnový festival integrované tvorby FEST IN, na který nalákáme i návštěvníky Erbovních slavností. Chystáme řadu soutěží o volné vstupenky na jednotlivá představení,“ upozornila Vlachovská.


Na Erbovních slavnostech se se svým stánkem představí i nezisková organizace Liga vozíčkářů, která divadlo Barka už 20 let provozuje. Připravená bude překážková dráha pro invalidní vozík, výstava uměleckých fotografií i kvízy pro děti. Provoz divadla Barka budete moct podpořit i ve veřejné sbírce, která se bude na Erbovních slavnostech konat. Za každých 30 Kč můžou technici osvítit deset minut divadelního představení. Umělci s hendikepem tak můžou ukázat, co v nich je – bez ohledu na vozík nebo slepeckou hůl.


Závěr programu divadla Barka bude grandiózní. Budova, ve které divadlo funguje, se rozzáří barevnými světly ve spojení s hudebním doprovodem. Audiovizuální podívaná, světelný koncert začíná v 21.45.