Sbírka pomohla BARCE
30.06.2014

Téměř čtyřiceti tisíci přispěli Brňané do kasičky Ligy vozíčkářů na akcích festivalu Brno – město uprostřed Evropy. Pomohli tak rozsvítit Bezbariérové divadlo Barka na 222 hodin.

Výtěžek sbírky, která se uskutečnila díky podpoře společnosti SNIP & CO na přehradě i na náměstí Svobody, je totiž určený na dofinancování provozu divadla v Králově Poli, kde vystupují integrované soubory. Ročně chybí v rozpočtu až 200 tisíc korun. „Zvyšují se náklady na energie, na teplo, navíc budova, kterou si pronajímáme, je ve špatném stavu a vyžaduje časté opravy. Na ně však dotace a finanční prostředky od souborů nestačí,“ komentovala situaci Aneta Vidurová z Ligy vozíčkářů. Přesnou sumu 38 382 Kč divadlo využije především na zaplacení faktur za energie.

Z celkové částky, kterou Brňané Barce věnovali, má Liga velkou radost. „I díky ní jsme schopní například zrealizovat festival FEST IN, přehlídku integrované tvorby, kterou chystáme letos v říjnu, a oslavit tak dvacetileté výročí existence divadla. Už dvě desetiletí totiž poskytujeme prostor profesionálním i amatérským hercům, tanečníkům i hudebníkům s různými druhy hendikepu i bez něj,“ dodala Vidurová.

Kdo by chtěl divadlo dále podpořit, má možnost prostřednictvím odeslání dárcovské SMS ve tvaru DMS BARKA na tel. 87 777. Odečte se mu částka 30 Kč, divadlo dostane 28,50 Kč. Více informací o divadle Barka na www.divadlobarka.cz

Zadejte prosím kód z obrázku:*

Pole označená (*) jsou povinná.