Debata o sexuální asistenci
04.04.2014

Milí přátelé,

 

Rádi bychom vás informovali a zároveň pozvali na jedinečné setkání. Startujeme diskuzi o sexuální asistenci. Možná už jste o ní slyšeli, možné víte, pro jakou cílovku je tato služba určená, možná tušíte, jaký dopad by mohla mít možnost objevování erotiky u těžce tělesně i mentálně postižených lidí. Již jsme zorganizovali několik setkání, ze kterých jasně vyznívá nutnost společenské diskuze – a to i na úrovni komunity hendikepovaných. I ti vlastně stále ještě nevědí, o  co jde. Nikdo přesně nevíme, zda by byla vůbec nabídka takové služby u nás akceptována, využívána, nikdo vlastně nevíme, co taková služba obnáší a jaká úskalí se v ní skrývají. Pro koho? Jak? Za kolik? Proč? Kdy? ….

 

Informace k tomuto tématu naleznete přehledně ZDE: http://vozickar.com/zazivame-osvicenstvi-sexualni-asistence/

 

Na tomto linku se nachází film Sexe, l´amour et handicap, který jsme rovněž přeložili a umožnili tak českému publiku o tomto tématu uvažovat. Titulky si zapnete pomocí tlačítka v pravém dolním rohu: http://www.youtube.com/watch?v=YynaVmFig4Q

 

Toto téma zaujalo zároveň režiséra Robina Kvapila, který by rád tento zárodek diskuse a vůbec uvažování o této formě realizování sexuality zdokumentoval a zaznamenal. Zároveň jsme otitulkovali další unikátní dokument Scarlet Road (Šarlatová cesta), který se tématu věnuje z pohledu sexuální asistentky i jejích velmi těžce postižených klientů.  

Rádi bychom tedy uspořádali ve středu 9. dubna 2014 promítání tohoto filmu s neformálním povídáním, které by třeba Robin zaznamenával. Pojďme se o tom bavit, protože to je jediná cesta k tomu, jak se dopracovat nějaké informace, která by byla kvalitním odrazovým můstkem pro další vyjednávání.

Co nás například zajímá? Jste tělesně postižení a chybí ve vašem životě sex? Jak řešíte sexualitu? Umíte si takovou službu představit? Jak si představujete sexuální asistenci? Jaký máte názor na potřebnost takové služby pro vás nebo pro vaše známé s těžkým tělesným postižením, kteří jinak nejsou schopní svou sexualitu ventilovat? S jakými příběhy se setkáváte?

Takové diskuzní skupinky bychom rádi uspořádali i v jiných městech, následovat by pak měla společná konference v podzimním měsíci, kde by bylo možné veškeré výstupy zesumírovat, dozvědět se vlastně veškeré informace o této službě, poznat systémy v zahraničí atd.

 

Takže:

Ve středu 9. dubna od 18.00 na Lize vozíčkářů (Bzenecká 23). Kamery se nebojte, nic se bez vašeho souhlasu nebude používat. Není ale krásné být u toho, když něco se něco dostává z tabu do otevřené diskuze?

 

Budeme rádi za potvrzení účasti  do 7.4. na prezentace@ligavozic.cz