Do Scaly na vozíku? Kino zkouší schodolez
31.03.2014

V dubnu není Scala vozíčkářům tak nedostupná, jako jindy. Manažeři tohoto brněnského univerzitního kina, který má i ve svém logu schody, zkouší zájem publika o zpřístupnění lidem s omezením pohybu. Od Ligy vozíčkářů si zapůjčila schodolez a mechanický vozík a pokouší se tak zmírnit výrazné bariéry, které v kině zatím jsou.

I když do hlavního sálu vede dvoje schodiště, stačí vozíčkářům překonat vstupních 12 schodů, aby se dostali na balkon. Odtud lze všechny filmy pohodlně sledovat (vyzkoušeno na vlastní kůži). Ovšem pozor, toalety v kině nejsou bezbariérové. Opět k nim vedou schody a prostor také nevyhovuje.

Pokud návštěvník přijede na elektrickém vozíku a bude přesedat na mechanický pro svoz po schodolezu, je třeba myslet i na to, že přímo do budovy vedou dva malé schůdky. Ideální je vzít s sebou ližiny anebo se na tento fakt připravit jinak. Samotný elektrický vozík pak může zůstat za vstupními dveřmi pod dozorem uvaděčů a prodavačů v pokladně.

I tak ale zveme k návštěvě tohoto kina, které doslova vstalo z popela jako bájný pták Fénix. Díky dubnové akci tak můžete navštívit kromě běžného programu (http://www.kinoscala.cz/cz/program) i Dny evropského filmu (přehlídka současné evropské kinematografie – www.dnyevropskehofilmu.cz), a to ve dnech 18. – 24. dubna 2014.

Jak by mohla vaše návštěva prospět? Kino Scala v současnosti nemá jiné možnosti, jak kino zpřístupnit, než zmíněný schodolez. Manažeři by rádi nabrali zkušenosti podklady pro jednání na nadacích o případném příspěvku na zakoupení schodolezu vlastního. Proto tedy zkuste podmínky, zvažte, zda byste chtěli kino, ve kterém se promítají kvalitní artové snímky a má velmi dobrou zvukovou i obrazovou kvalitu, za takových podmínek navštěvovat.