Digitální marketing: kurzy pro OZP
10.02.2014

Orientujete se na internetu, ale chcete víc? Zajímá vás, jak se tvoří úspěšný web, jak spravovat firemní účty na sociálních sítích, jaká další specifika digitální marketing má? Internet otvírá další možnosti pracovního uplatnění. Proměňte hodiny u počítače ve výdělek spolu s kurzem Digitální marketing, který pořádá obecně prospěšná společnost Via Lucis Praha.

Naučíte se psát atraktivní webové texty, které zaujmou, a zjistíte, proč se v současné době stále více hovoří o obsahové strategii. Poznáte možnosti sociálních sítí jak pro marketingové využití, tak pro PR. Zjistíte, jak se musí na vyhledávače, ať už z pohledu placené inzerce (PPC) nebo optimalizace pro přirozené vyhledávání (SEO). Ovládnete moderní techniky použitelnosti – jak na uživatelský výzkum, jak navrhovat web a jak ho testovat. V neposlední řadě se naučíte, jak se popasovat s e-mail marketingem, který stále představuje kanál s nejvyšší návratností investic. Ve vašem rozhledu nebudou chybět ani znalosti webové analytiky. Budete žasnout, co vše Google Analytics prozradí o návštěvnících webu a efektivitě internetových kampaní.

1150980_559251020800385_352418917_n

 

Kurz pro vás nechystají žádní holobrádci, ale odborníci z praxe a navíc zkušení lektoři.

Kurz je součástí projektu S námi máte šanci a realizuje ho obecně prospěšná společnost Via Lucis Praha. Více o celém projektu a další podrobnosti ke kurzu se dočtete na webových stránkách www.vialucispraha.cz. Uzávěrka přihlášek je 12.3.2014.

Pokud vám digitální marketing učaruje, můžete se v budoucnu uplatnit jako specialista online marketingu v malých i velkých firmách nebo v digitálních agenturách.

Požadavky na účastníky kurzu:
-
znalost práce s PC
- dobrá orientace na internetu
- účastník kurzu musí mít trvalé bydliště v Praze nebo se zde min. 6 měsíců v roce zdržovat a musí být příjemcem invalidního důchodu

Harmonogram kurzu:

Pracovní diagnostika (21. a 28. března 2014, od 9 do 13 hod.):
posouzení předpokladů všech přihlášených účastníků pro potenciální pracovní uplatnění (celkem 5 hod včetně individuální schůzky s psycholožkou nad výsledky diagnostiky)

Motivační kurz
(14. až 18. dubna 2014, vždy od 9 do 13 hod.):
atraktivní formou seznámení např. s těmito tématy: osobní kompetence a potenciál, základy komunikace se zaměstnavatelem, orientace na trhu práce, zpracování profesního životopisu aj. (celkem 20 hod)

Kurz „Digitální marketing“
(začátek 23. dubna 2014, poté každou středu a pátek až do konce června, celkem tedy 20 výukových dnů)
Osnova kurzu:
Web copywriting a psaní pro web
Obsahová strategie
Facebook, Twitter
PPC reklama (Pay Per Click)
Webová analytika a Google Analytics
Digitální PR
E-mail marketing
SEO (alOptimalizace pro vyhledávače)
UX (User Experience) – uživatelský výzkum, návrh a testování webu

Celkem: 80 hodin

foto-skoleniOdborná praxe (červenec – srpen 2014)
praxe účastníků v reálném prostředí partnerských organizací (min 64 hod)

Pracovní uplatnění (po skončení odborné praxe)
možnost pracovního uplatnění účastníků v partnerských organizacích minimálně na dobu 4 měsíců s vyhlídkou dalšího prodloužení

Individuální a skupinové poradenství (během celé účasti v projektu)
podpora účastníků při vyhledávání a udržení zaměstnání v průběhu celého projektu

Všechny aktivity projektu jsou poskytovány zdarma, budou respektovat specifické potřeby osob se zdravotním postižením a umožní individuální přístup k jednotlivým účastníkům projektu (osobám s různým typem a stupněm postižení). Také pracovní místa, která účastníci projektu získají, budou ve všech ohledech přizpůsobena potřebám účastníků, což bude možné prakticky ověřit v rámci odborné praxe, která je součástí komplexního programu.

V případě dotazů nás neváhejte telefonicky kontaktovat.

Přihlášku do projektu najdete ZDE.