Nemoc či úraz? Naučte se administrativě
10.01.2014

Liga vozíčkářů podporuje lidi s různým postižením na cestě k samostatnosti víc než dvacet let. Při tvorbě nového kurzu pro administrativní pracovníky vycházela z četných zkušeností. „Setkáváme se s lidmi, kteří dříve pracovali manuálně, ale po nemoci nebo úraze už to nebylo možné. Zhodnotili jsme poptávku na pracovním trhu a vytvořili pro ně ucelený program, ve kterém naši klienti získají dovednosti potřebné pro místo v administrativě,“ uvedla Hana Duchoňová, vedoucí sociální rehabilitace.

Konkrétně se zájemci naučí obsluhovat kopírku, skenovat, vyřizovat poštu, pracovat s daty i s kancelářskou technikou, naučí se plánovat čas, psát všemi deseti, používat outlook, vytvářet podklady pro účetnictví nebo nakupovat přes e-shopy, rezervovat ubytování, letenky atd.  „Z našich klientů se tak můžou stát schopní administrativní pracovníci, kteří najdou nové zajímavé uplatnění a můžou svou energii věnovat smysluplné a ohodnocené práci,“ dodala Duchoňová.

Zájemci o kurz by se měli hlásit co nejdříve už nyní, jednotlivé lekce začnou v únoru. „Není třeba mít přiznaný invalidní důchod. Stačí, aby člověka omezoval zdravotní stav v některé z oblastí života,“ upozornila sociální pracovnice. Ve čtrnácti lekcích se tedy účastníci dozvědí díky podpoře Evropského sociálního fondu zdarma vše, co potřebují k nalezení nového směru ve svém životě. Sociální rehabilitace navíc pomůže i dál hledat práci, přizpůsobit bydlení, volný čas – zkrátka odstraní překážky, které nemoc a bolest staví do cesty.

Kontaktujte pracovnice sociální rehabilitace na telefonu 777 010 334 nebo prostřednictvím e-mailu brno@ligavozic.cz. Více informací naleznete na stránkách www.ligavozic.cz/brno .

 

 

 

Kontakt pro média:
Mgr. Aneta Vidurová
mob.: +420 725 022 259
e-mail: aneta.vidurova@ligavozic.cz

Sociální rehabilitace Ligy vozíčkářů
Sociální rehabilitace je služba, která lidem se zdravotním postižením pomáhá zvýšit svou soběstačnost, samostatnost a nezávislost. Zaměřuje se na rozvoj vašich schopností a dovedností, posilování návyků a nácvik činností nezbytných pro samostatný život.
Činnosti, které služba poskytuje, jsou uvedeny v §70 zákona 108/2006 o sociálních službách a vyhlášce 505/2006.
Služba sociální rehabilitace funguje v Lize vozíčkářů od roku 2007. Předtím byly poskytovány služby podporovaného zaměstnávání. Od té doby se služba několikrát proměnila podle potřeb klientů a dalších požadavků a možností. Od roku 2007 jsme pomohli více než 800 klientům.