text mail tisk
Pošli kamarádovi odkaz na stránku

Jak překonat překážky...?

      Chtěli bychom poděkovat za vstřícnost a ochotu při zpracování projektu na rekonstrukci koupelny a WC. Rekonstrukce byla nezbytná vzhledem k nepříznivému zdravotnímu stavu manželky a projekt S Ligou proti bariérám přesně vyhověl našim požadavkům na bezbariérový přístup, prostorný sprchový kout a současně možnostem, které poskytuje panelákový byt. Stavební firma Váš projekt bez problému zrealizovala, takže koupelna již slouží svému účelu.


manželé Fuksovi, Brno

...alespoň ty fyzické? I když se může zdát, že schody, úzké chodby nebo nevhodná toaleta je věc, která znemožňuje lidem na vozíku žít běžný život, nemusí být situace tak vážná. Liga vozíčkářů má na překonání bariér dva recepty:

Projekt S Ligou proti bariérám

Na míru konzultujeme a řešíme konkrétní úpravy bytů, navrhujeme instalaci ramp, projektujeme vhodné vchody, toalety, chodníky, výtahy či plošiny. Jsme tu pro instituce, firmy i domácnosti.

Půjčovna kompenzačních pomůcek

Půjčujeme krátkodobě kompenzační pomůcky: INVALIDNÍ VOZÍKY, TOALETNÍ ŽIDLE, SCHODOLEZ, FRANCOUZSKÉ HOLE, CHODÍTKA, SEDÁKY, MOTOMED... Nahlédněte do našeho nabídkového listu.

 


 

Co je tzv. bezbariérová vyhláška? Jaké projekty mapují bezbariérovost měst? Kam se vydat na dovolenou bez obav z překážek? Informace tohoto typu i mnoho dalšího můžete vyhledat i samostatně v publikaci Bydlení bez bariér nebo na informačním portále Ligy vozíčkářů.

Pro architekty, stavební inženýry a pro odbornou veřejnost mapuje přehledně a jasně tzv. bezbariérovou vyhlášku 398/2009 Sb. metodická pomůcka Navrhování objektů a prostředí bez bariér, která je zdarma k dispozici na uvedeném odkaze.


Stáhněte si nebo si vyzvedněte na Lize vozíčkářů tyto publikace mapující bezbariérovou přístupnost měst a regionů:

  • Atlas přístupnosti města Brna (ke stažení zde, k vyzvednutí na Lize vozíčkářů)
  • Přístupnost kaváren v centru Brna (ke stažení zde)

 

KONTAKT
Ing. Petra Okřínová
mob.: +420 774 074 132
tel.: +420 537 021 490
e-mail: petra.okrinova@ligavozic.cz

Projekt je podpořen Ministerstvem pro místní rozvoj.

© ligavozic.cz, 2012 Nahoru