text mail tisk
Pošli kamarádovi odkaz na stránku

       
       
     

Nenásilným a zcela přirozeným způsobem moje fenka Labi doplňuje pravidelnou péči fyzioterapeuta. Po několika měsících našeho společného soužití a pravidelného denniho režimu u mě fyzioterapeut konstatoval výrazné zlepšení činnosti hlubokých stabilizačních svalů. Pozoruhodné je i zlepšení jemné motoriky. Svoji obdivuhodnou empatii přispívá i k mé lepší duševní rovnováze.

klientka Anna, Praha

Asistenční psi – věrní průvodci, spřízněné duše, ale hlavně nepostradatelní pomocníci. Jak vám Liga vozíčkářů pomůže takového čtyřnohého asistenta získat?

Vycvičíme psího asistenta ZDARMA přesně podle vašich potřeb v kategoriích:

Asistenční pes pro tělesná postižení

Pes zvládá podat spadené věci, přinést je (například zvonící telefon), otevírat dveře, pomáhat při svlékání, polohování v posteli, asistovat na procházce atd. Kromě toho boří komunikační bariéry mezi svým majitelem a okolím, je věrný kamarád a parťák. Je vhodný pro klienta, který je schopen psa povelovat, celkově ho zvládnout a využívat jeho komunikační, asistenční a terapeutické pomoci.

Asistenční pes pro záchvatová onemocnění
Pes je speciálně vycvičen pro zvládnutí situací při záchvatu diabetes, epilepsie, kardio, narkolepsie apod. Takto vycvičený pes může zachránit život tím, že včas přivolá tlačítkem alarmu pomoc, podá v průběhu záchvatu inzulínové pero, dýchací pomůcky, léky…

Asistenční signální pes
Je pomocníkem neslyšícího člověka, kterému oznamuje výskyt nejrůznějších důležitých zvuků - zvonek u dveří, přijetí SMS, signály speciálních alarmů, pláč dítěte atd.

Terapeutický pes
Je asistenční pes, který má ve své práci zdůrazněnou terapeutickou funkci - například u autismu, nervosvalových problémů apod. Svého klienta zahřívá, masíruje, stimuluje...Můžeme v takového asistenta vycvičit vašeho vlastního psa.


Dále nabízíme:


PROČ SI VYBRAT VÝCVIK PSA OD LIGY VOZÍČKÁŘŮ?

  • Dojíždíme za zájemci o asistenčního psa do jeho bydliště k osobnímu setkání.
  • Psi před zařazením do výcviku procházejí přísnými zdravotními a povahovými testy, jsou pak cvičeni na míru každému klientovi.
  • Psi jsou cvičeni v přirozeném prostředí rodin trenérů. V průběhu výcviku nejsou ubytováni v kotcích.
  • Zkušební komisaři posuzující zkoušky jsou specialisté na výcvik asistenčních psů se zkušenostmi v oblasti práce s osobami se zdravotním postižením.
  • Psi jsou klientům předáváni zdarma. Jsou financováni pomocí sponzorů, benefičních akcí, grantů apod. 

Nabízíme ubytování a péči o asistenčního psa v době hospitalizace klienta, po celou dobu poskytujeme poradenský servis.

KONTAKT
Ing. Ivan Benda
mob.: +420 725 466 206
e-mail: ivan.benda@ligavozic.cz

 
© ligavozic.cz, 2012 Nahoru