text mail tisk
Pošli kamarádovi odkaz na stránku

CENTRUM DENNÍCH SLUŽEB

Jaké je naše poslání?

Posláním Centra denních služeb Ligy vozíčkářů je podporovat rozvoj, aktivitu a samostatnost lidí se zdravotním postižení z Brna a okolí.

Cíle služby:

Cílem služby CDS je u klientů se zdravotním postižením: - osvojovat si a rozvíjet dovednosti potřebné pro běžný život - umožnit aktivní trávení volného času ve společnosti

Cílová skupina:

Služby jsou poskytovány lidem se zdravotním postižením - tělesným, lehký nebo středně těžkým mentální postižením, duševním či chronickým onemocněním (případně jejich kombinací), ve věku 19-64 let, kteří se chtějí dále rozvíjet, být aktivní a samostatní v Brně a okolí.

Služba nemůže být poskytována lidem, kteří tyto podmínky nesplňují a dále lidem:


• agresivním

• pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek

• kteří urážejí důstojnost a omezují práva ostatních

• hospitalizovaným ve zdravotnickém zařízení

• jejichž zdravotní stav není stabilizovaný

• s nařízenou ochrannou léčbou protialkoholickou, protitoxikomanickou či sexuologickou

Zásady služby
:

Individuální přístup - podpora a její míra je přizpůsobována potřebám, přáním a schopnostem klienta v takové míře, která je nutná k dosažení stanoveného cíle Partnerský přístup - spolupráce s klienty jako s rovnocenným partnerem s ohledem na jeho individuální potřeby Svobodná volba - klient má možnost svobodně se rozhodnout, zda bude nabízené služby využívat. V případě zájmu budou klientovi předány kontakty na organizace poskytující obdobný typ služby.

Co vám nabízíme?

- prostor, kde mohou lidé se zdravotním postižením trávit čas ve společnosti ostatních

- bohatou nabídky vzdělávacích, výtvarných a volnočasových aktivit (nácvik péče o domácnost – bezbariérově upravená kuchyňská linka, výroba dekoračních předmětů, domácí a řemeslné práce, možnost práce na PC, promítání filmů, neformální setkání atd.)

To vše se koná převážně v prostorách Centra, které jsou vybaveny a uzpůsobeny pro potřeby lidé se zdravotním postižením. Díky bezbariérové dopravě Ligy vozíčkářů nabízí CDS svým klientům i společné výlety.

Centrum denních služeb je otevřeno v pondělí – pátek od 8.00 do 13.00. Služba je klientům do konce roku poskytována ZDARMA!

Máte zájem využívat službu CDS?

V případě zájmu o využívání služby, kontaktujte nejdříve pracovníka Centra denních služeb, který si s Vámi dohodne úvodní schůzku, na které se dozvíte více o chodu CDS, o podmínkách a pravidlech využívání služby.

KONTAKT
Hana Svobodová, DiS
mob.: +420 777 010 335
tel.: +420 537 021 485
e-mail:
hana.svobodova@ligavozic.cz

© ligavozic.cz, 2012 Nahoru