text mail tisk
Pošli kamarádovi odkaz na stránku

Liga informuje

Otevřeli jsme poradnu v oblastech partnerských vztahů a sexuality osob se zdravotním postižením. Nestyďte se a ozvěte se nám.

Více informací…

V Divadle Barka probíhá druhý ročník festivalu integrovaného umění v Barce.

Více informací…

Liga vozíčkářů chce natočit dokumentární film Já, asistent, který laické veřejnosti ukáže, v čem spočívá práce osobního asistenta. K tomuto účelu jsme vyhlásili sbírku na serveru HitHit. Za váš příspěvek můžete získat například vtipné tričko nebo účast na slavnostní premiéře.

 

Více informací…

Zajímá vás, jaké bylo letos Vozíkohraní? Podívejte se do naší fotogalerie.

Více informací…

Přijďte se s námi 4. 9. bavit na vinohradské Vozíkohraní v areálu Ligy vozíčkářů. Hry pro děti, cestovatelské přednášky, bojovka, dobrá muzika i občerstvení.

Více informací…

K 30.6.2015 byl ukončen projekt s názvem „Vzděláváním ke kvalitní péči“ financovaný prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (www.esfcr.cz).

Více informací…

Pro naše milé klienty hledáme několik šikovných osobních asistentů na dohodu o provedení práce (dlouhodobá brigáda).

Více informací…

V kostele Husova sboru CČSH proběhl 30.4. Benefiční koncert spojený s křestem CD Periferia Re Campo Petra Zámečníka. Výtěžek ve výši 6150 Kč byl věnován Lize vozíčkářů. Děkujeme!

Více informací…

Nevíte, jak s dětmi mluvit o hendikepu? Toník vám poradí. Nová brožurka Ligy vozíčkářů je na světě.

 

Více informací…

Volná kapacita ve službě osobní asistence Ligy vozíčkářů – neváhejte!

Dlouhodobě vytížená služba osobní asistence Ligy vozíčkářů má volnou kapacitu. Neváhejte a využijte služeb zkušených a spolehlivých asistentů. Znáte někoho, kdo by tuto službu mohl využít, dejte mu vědět.

Více informací…

Liga vozíčkářů v pořadu Brněnské televize Vlna z Brna:

 

Více informací…

Úřad práce chystá na rok 2015 masivní výměnu průkazek mimořádných výhod. Přinášíme vám všechny důležité informace na jednom místě. Článek vznikl ve spolupráci s Úřadem práce Brno. 

Více informací…

 Liga vozíčkářů pořádái v lednu-únoru 2015 Rekvalifikační kurz "Základy obsluhy osobního počítače" (nejen pro vozíčkáře). Kurz by měl probíhat nejpozději od poloviny/konce ledna a pro OZP je zdarma

Více informací…

posláním Ligy vozíčkářů je začleňování hendikepovaných lidí do společnosti. Již 25 let se snažíme ukazovat, že hendikep není překážka bránící normálnímu životu.

Vaše vyjádření o tom, že sloučení hendikepovaných dětí s těmi nehendikepovanými je neštěstí pro obě skupiny, považujeme tedy za nepřímý útok na smysluplnost naší práce.

Více informací…

Česká televize odvysílá reportáž s Ivanem Bendou, který v Lize vozíčkářů cvičí asistenční psy. Reportáž se bude vysílat na ČT2 v rámci pořadu Chcete mě a to tuto neděli v 11:45.  

Více informací…

V rámci uchování a rozšířeníí nabídky služeb naší půjčovny kompezančních pomůcek došlo od 1. 1. 2015 ke mírnému zvýšení půjčovného u některých položek. Aktuální ceník si můžete prohlédnout na stránkách půjčovny.

Více informací…

Vánoční dárek pro vás i pro Ligu připravili výborní hudebníci a jejich barokní melodie. Přijďte na benefiční koncert a zahajte tak melodicky nový rok.

Více informací…

Zveme vás na slavnostní předávání Sociálního automobilu pro hodonínskou pobočku. Uskuteční se v úterý 16. prosince v prostorách naší pobočky, a to od 14.00. Setkáte se s autory projektu Sociální automobil, se sponzory i s pracovníky Ligy vozíčkářů. Občerstvení zajištěno. Více informací naleznete v tiskové zprávě zde.

Více informací…

Hledáme účastníky debaty, která pomůže nasměrovat službu sociální rehabilitace v roce 2015. 

Více informací…

V době vánočních svátků od 19.12.2014 do 5.1.2015 bude v naší organizaci omezený provoz

Více informací…

Celorepublikové setkání neziskových organizací, odborníků, studentů a sociálních pracovníků nad tématem sexuality a její stimulace u osob s těžkými formami zdravotního postižení.

Více informací…

Firma Autodesk se rozhodla podpořit projekt S Ligou proti bariérám. Věnovala nám bezplatně program pro architekty a stavební inženýry (software Building Design Suite Premium 2015) v hodnotě 201 115 Kč.

Více informací…

Seminář na LIZE nejen o rizicích špatného sedu, výběru a nastavení vozíku. Přednáší Zdeňka Faltýnková z organizace CZEPA. 

Více informací…

Podzim plný zajímavých kurzů - sledujte nabídku sociální rehabilitace Ligy vozíčkářů. 

Více informací…

Rozzářená věž, noční koncert, otevřená Barka. A taky nové logo a webpvé stránky. WWW.DIVADLOBARKA.CZ

Více informací…

Jedinečná interaktivní konference - příležitost vyzkoušet si život
s hendikepem

Více informací…

Robotický vysavač iRoomba, kosmetika od Yves Rocher nebo koupelnové a fotografické doplňky. To je jen čsát výher, které letos čekají na nejlepší fotografy. 19. ročník fotosoutěže Život nejen na kolech je v plném proudu. 

Více informací…

Erbovní slavnosti tentokrát ve spojení s Barkou. Přijďte do divadla i k divadlu, program je pestrý jako babí léto, které bude 13. září začínat... 

Více informací…

Letošní garden party Vinohradské vozíkohraní bylo rodinné, přátelské a usměvavě pohodové. 

Více informací…

Nové PC kurzy, poslední behy kurzů a další aktivity. Nepropásněte příležitost uchytit se na pracovním trhu i se zdravotním postižením. 

Více informací…

Hlasujte pro Ligu vozíčkářů v soutěži o finanční podporu na brněnském festivalu Mariánské léto. Pokud máte facebook, stačí vám jeden lajk. 

Více informací…

Díky Nadaci Čez získal náš klient nové auto s ručním řízením. Dalších více jak osmdesát klientů Ligy vozíčkářů může využívat v našich kurzech novou interaktivní tabuli také od Nadace Čez. 

Více informací…

Podívejte se na snímky zachycující letní a pohodovou atmosféru na akci Hurá, prázdniny, které jsme se zúčastnili s kampaní Přisedni si. 

Více informací…

Odebírejte každý měsíc newsletter Ligy vozíčkářů a buďte v obraze! 

Více informací…

Pomožte ombudsmance zlepšit podmínky vlakové přepravy vozíčkárů.

Více informací…

Liga nelení a v letošních prázdninách se vydává společně s Českým rozhlasem Brno mapovat bezbariérové památky v Brně a okolí. Chcete se k našim výletům přidat? Neváhejte nás kontaktovat. Pokud se nemůžete zúčastnit přímo, poslouchete tuto stanici každou neděli v 8.20 anebo si poslechněte záznam na této stránce.  

Více informací…

38 382 Kč. Krásný výsledek sbírky na přehradě a na náměstí Svobody, který pomůže dofinancovat provoz Bezbariérového divadla Barka. 

Více informací…

Děkujeme firmě Kelcom za věcný dar - bezpečnostní kameru. Jistě pomůže odradit lupiče od krádeží nebo dosvěčí případného pachatele. 

Více informací…

Děkujeme panu řediteli banky ČSOB Jiřímu Hávovi za to, že nám pomohl k penězům na výcvik asistenční fenky Sofie.

Více informací…

Rádi bychom vás informovali a zároveň pozvali na jedinečné setkání. Startujeme diskuzi o sexuální asistenci.

Více informací…

Turnaj EUROLEAGUE 2014 se uskuteční 7. a 8. března. Zaplňte ochozy brněnského kampusu a podpořte sportovce na vozíku. 

Více informací…

To vše díky společnosti SAP a díky panu Čevelovi.

Více informací…

Když jsem se nastěhovala do svého bezbariérového bytu, přišlo mi vše náramně báječné a jednoduché. „Do centra to mám kousek tramvají, nejvíce mnou používaná čísla linek trolejbusů i autobusů mi z Tomkového náměstí, které je bezbariérové, taky jezdí. Co víc si můžu přát.“ Říkala jsem si před několika lety nadšeně. Mé nadšení bohužel nemělo dlouhého trvání. Ve chvíli, kdy mi při přecházení přechodu na naši ulici, o kterém jsem si myslela, že je bezpečný, projelo auto přímo před mým vozíkem, uvědomila jsem si, jak je tento přechod nebezpečný. Pokud totiž sedíte na vozíku, nemáte šanci vidět jedoucí auta, přes ty zaparkované.

Více informací…

Sociální rehabilitace pořádá semináře: 31. 1. 2014 - PRACOVNĚPRÁVNÍ MINIMUM a 3. 2. 2014 - JAK NA PRACOVNÍ POHOVOR

Více informací…

Nemoc či úraz? Naučte se administrativě

Člověk nemusí skončit zrovna na vozíku, aby se kompletně změnily jeho možnosti na pracovním trhu. Stačí dlouhodobé bolesti zad, těžká cukrovka, mozková příhoda či úraz… Naštěstí je zde nabídka sociální rehabilitace Ligy vozíčkářů, která umožní v Brně všem lidem se zdravotním znevýhodněním získat nové dovednosti a hledat místo jako administrativní pracovník.

Více informací…

Proboha, už je leden a platí nový občanský zákoník. Co budeme dělat s naším občanským sdružením??? Odpověď je přitom tak jednoduchá. Nebudeme dělat nic.

Více informací…

Bazar s knihami, s elektronikou i s drobnými maličkostmi, které před Vánoci najdou uplatnění. Benefice s Red Hatem se vydařila!

 

Více informací…

Sociální rehabilitace pořádá semináře - 27. 11. 2013 - JAK NA PRACOVNÍ POHOVOR a 2. 12. 2013 - PRACOVNĚPRÁVNÍ MINIMUM

Více informací…


Rekonstrukce je dokončena a Liga se vrátila do svých původních prostor. Dostanete se k nám hlavním vchodem, tak jak jste byli zvyklí před rekonstrukcí. Příjďte se k nám podívat.

 

Více informací…

Ukázka výcviku asistenčních psů a prezentace programu Společně do práce.

Více informací…

Nabízíme všem zájemcům akreditovaný kurz pro pracovníky v sociálních službách, a to hned ve čtyřech bězích. 

Více informací…

Změna ze dne na den. Mozková příhoda umí přeskládat život člověka od základu. Mění se nejen zdravotní stav, ale také situace v rodině, omezuje se uplatnění na pracovním trhu, zhoršuje se samostatnost.

Více informací…

... a získejte přehled o tom, co se u nás děje, jaká volná pracovní místa máme a jaké možnosti nabízíme našim partnerům. Náš profil najdete

ZDE. 

Více informací…

vozickar.com

Na konci března se v jediném simulátoru volného pádu v České republice Hurricane Factory Praha, uskutečnil unikátní projekt na podporu integrace a aktivního života s handicapem „Lítáme v tom všichni.“ 

Více informací…

aneb Kam až doputoval génius na vozíku

Více informací…

Legislativa, inspirace, rozhovory, sport, reportáže...

Více informací…

ČTVRTÝ VOZÍČKÁŘ JE NA SVĚTĚ! Neváhejte se začíst do časopisu, který přináší to nejzajímavější ze světa na vozíku. 

Více informací…

Sexuální asistence v ČR, transformace sociálních služeb, léčba spasticity botulotoxinem i bezbariérové turistika. Vyšlo 3. číslo časopisu Vozíčkář.

Více informací…

Agenda OZP na řadu práce v Brně zůstává nadále v nevyhovující budově, i když je k dispozici bezbariérový a lehce dostupný prostor. Naše stanovisko je jasné, budeme bojovat za změnu. 

Více informací…

V dubnu 2014 není Scala vozíčkářům tak nedostupná, jako jindy. Manažeři tohoto brněnského univerzitního kina, který má i ve svém logu schody, zkouší zájem publika o zpřístupnění lidem s omezením pohybu.

Více informací…

A najdete v něm článek o rané péči, recenzi na skvělý film o vozíčkářích, rozhovor s Davidem Drahonínským a mnoho dalšího. 

Více informací…

Orientujete se na internetu, ale chcete víc? Proměňte hodiny u počítače ve výdělek spolu s kurzem Digitální marketing, který pořádá obecně prospěšná společnost Via Lucis Praha.

Více informací…

Hračkářství. Děvčátko stojí před regálem, který je plný panenek. Střídavě bere do rukou blondýnku v růžových princeznovských šatech a brunetku, která se nápadně podobá jedné světově známé zpěvačce. Nemůže se rozhodnout. Už to vypadá, že vyhraje panenka v krabici s nápisem Pop star. Má totiž navíc mikrofon. Když tu holčičku zaujala  panenka sedící na vozíku. 

Více informací…

Máme nové stránky! Svěží strukturu, videa, fotky, publikování i pro vás. 

Více informací…

207 - Touha odejítPraha, 10.12.2013, tisková zpráva – Ústavní péče v Česku segreguje od společnosti více než 100 tisíc lidí.

Více informací…

Mouthmouse neboli ústní myš je speciální kompenzační pomůcka, kterou přinesla na trh mladá česká firma z Ostravy a která je určena pro pacienty s postižením pohybového aparátu i celkové hybnosti ať už po úrazu páteře (tzv. vysoká léze), nebo jako důsledek jiného druhu onemocnění, kdy pacienti ztrácejí pohyblivost horních končetin. Vhodná je též pro pacienty, kteří z důvodu úrazu přišli o horní končetiny. Zařízení lze používat kdekoliv (domácnosti, nemocnice, LDN, rehabilitační ústavy, domovy seniorů aj.).

Více informací…

Nekonečné západy slunce, nepřátelský protivítr, technické problémy i dechberoucí vstřícnost neznámých lidí. Náročná cesta českých handbikerů na videu. Přeneste se do atmosféry Expedice Iceland 2013.

Více informací…

Už na první pohled každý pozná, že takový vozík nepatří do kategorie high tech. To ale vůbec nevadí.

 

Více informací…

Naplnění přirozených citových a sexuálních potřeb, nebo „trojský kůň prostituce“?

Debata o sexualitě hendikepovaných není rozhodně žádná novinka. Ve Francii probíhala – ovšem mimo oficiální struktury – už před rokem 2005, kdy byl přijat zákon o kompenzaci hendikepu.

 

 

Více informací…

© ligavozic.cz, 2012 Nahoru